Reklam
Manisa Şehir Hastanesi’nde sona yaklaşıldı

Manisa Şehir Hastanesi'nde sona yaklaşıldı

13 Haziran 2018 - 11:46
Reklam

Yapımına iki yıl önce başlanan Manisa Şehir Hastanesi'nin inşaat çalışmalarında tamamlanma oranı yüzde 93'e ulaştı.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünce kamu-özel iş birliğinde yaptırılan ve 362 milyon liraya mal olacak hastane bu yıl tamamlanacak.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından yaklaşık 175 milyon lira maliyetle yapılan Merkez Efendi Devlet Hastanesi'nin de en geç Eylül ayında hizmete girmesi planlanıyor.

İki hastanenin hizmete girmesiyle kentin sağlık alanında 25 yıllık ihtiyacının karşılanmış olacağı ifade edildi.

Hasta sevk eden değil, hasta sevki alan kente doğru

Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, 2016 yılında başlanan şehir hastanesi yapım çalışmalarının çok hızlı şekilde devam ettiğini söyledi.

Bu yıl Kasım ayında bitmesi planlanan şehir hastanesinin yüklenici firma tarafından belirtilen süreden daha önce bitirilip teslim edileceğini aktaran Yemenici, "Çok hummalı bir çalışma var. Bu yıl içerisinde açılacak hastanemiz. Türkiye'de açılan 5. şehir hastanemiz olacak. Şehir hastanesinde 224 tek kişilik ve 96'sı çift kişilik toplam 320 hasta odası ile hizmet verecek. 122 yoğun bakımı, 19 ameliyathane ve 156 poliklinik odası toplam 558 yataklı dev bir sağlık tesisini Manisa'ya kazandırmış olacağız" dedi

Reklam

Yemenici, şehir hastanesi ile 455 yataklı Merkez Efendi Devlet Hastanesi'nin de faaliyete geçeceğini dile getirerek, iki hastane ile Manisa'nın il dışına hasta sevk eden kent değil, dışarıdan hasta sevki alan kent konumuna geleceğini vurguladı.

"25 yıl boyunca hastane ihtiyacı olmayacak"

İki hastanenin bölgede çok önemli hizmetler vereceğini dile getiren Yemenici, şöyle devam etti:

"Manisa büyük bir il, 1 milyon 400 bin üzerinde nüfusu var. 100 bin nüfusun üzerinde 7 tane ilçesi var. İlçelerimizdeki bu yoğunluğu yeni hastanelerimiz kaldıracak. Özelikle yoğun bakım yatağı bulma konusunda ilimiz sıkıntı çekmekteydi. İzmir başta olmak üzere civar illere, İstanbul ve Ankara'ya hastalarımızı gönderiyoruz. 

Bu haber 674 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DİKKAT YENİ WEB SİTEMİZ www.meydanhaber.com.tr
DİKKAT YENİ WEB SİTEMİZ www.meydanhaber.com.tr
DİKKAT YENİ WEB SİTEMİZ www.meydanhaber.com.tr
DİKKAT YENİ WEB SİTEMİZ www.meydanhaber.com.tr